Menu "Viti i Ri 2018"

 

Cocktail i pritjes

 
 
 

Verë e kuqe me fruta dhe kanellë


 

Pjatë e parë personale

 
 
 

Sallatë antioksidante (rukola, shegë, mango, krem balsamik)


 

Mikse antipastash të ftohta

 
 
 
Pjata e tretë personale

Karkalec i mbështjellë me kadaif (shoqërues me pure luleshtrydhe)

Kapesante të mbushura në furrë (të mbushura me erëza dhe djathë të tymosur)

Kallamar i mbushur me grile (të mbushura me perime, djathë feta dhe rukola)


 

Pjatë kryesore

 
 
 

Fileto levreku me crust erëzash(shoqëruar me pure luleshtrydhesh)

Pjatë tradicionale(gjel deti I pjekur në furrë dhe shoqëruar me përshesh)


 

Ëmbëlsirë

 
 
 

Kadaif i mbështjellë me petë dhe shoqëruar me akullore vanilje


 

Verë e kuqe dhe e bardhë me shishe

 
 
 

(Primitive dhe Chardonnay)

BIRRA, pije freskuese dhe ujë


 

Femijët 0-5 vjeç nuk përfshihen në çmim

Nga 5 vjeç 50% e çmimit

 
 

ÇMIMI 9000L PERSONI